Wyburzenia – Śląsk i Małopolska

Eljot-Expert ze Śląska realizuje wyburzenia budynków. Jest to nasza specjalność, a wiele lat intensywnej pracy sprawiło, że mamy w tym zakresie ogromne doświadczenie. Nasze zlecenia realizujemy terminowo, bezpiecznie i solidnie. Udało nam się stworzyć zgrany zespół ekspertów, a także jesteśmy w posiadaniu specjalistycznego sprzętu, który jest niezbędny w trakcie prac wyburzeniowych. Tym samym, zlecając nam prace wyburzeniowe, zyskujesz pewność, że zostaną przeprowadzone bezpiecznie i zgodnie z planem. Dowiedz się więcej o naszych usługach!

Wyburzenia budynków na Śląsku – co warto wiedzieć?

Już od wielu lat realizujemy wyburzenia budynków na Śląsku i w Małopolsce. Mamy w tym zakresie sporą wiedzę, którą chętnie się dzielimy. Przede wszystkim prace wyburzeniowe to rodzaj robót budowlanych. Oznacza to, że przed wykonaniem zlecenia, trzeba spełnić szereg wymogów formalnych i przedstawić odpowiednie dokumenty oraz ustalić kierownika rozbiórki. W tym celu wymagane jest odpowiednie postępowanie administracyjne. Co więcej, istnieją kary za niedopełnienie tych procedur. W wielu przypadkach na początku należy uzyskać zgodę, analogiczną jak przy budowie domu.

Wśród wymaganych dokumentów są:

  • zgoda właściciela budynku,
  • szkic usytuowania obiektu,
  • opis zakresu i sposobu prowadzenia robót rozbiórkowych,
  • opis sposobu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Poza wymienionymi często niezbędne są pozwolenia, uzgodnienia, opinie innych organów, a także inne dokumenty w szczególnych przypadkach. Wtedy zwykle wystarczy dostarczyć projekt rozbiórki obiektu.

Sposoby wyburzeń

Opracowanych jest kilka metod wyburzania. Dobór odpowiedniej związany jest z wieloma czynnikami, takimi jak: usytuowanie obiektu, pobliska zabudowa, warunki terenowe, materiały niebezpieczne w budynku itd. Dlatego tak ważne jest, by prace wyburzeniowe zlecać ekspertom. Tylko oni są w stanie prawidłowo określić trudność danego zlecenia, a także rozplanować poszczególne etapy realizacji.

W Eljot-Expert stosujemy 4 techniki wyburzania:

Wyburzanie koparką o wysokim zasięgu ramienia – to metoda stosowana najczęściej w budynkach o wysokości powyżej 20 metrów. Koparka wyposażona jest we wzmocnioną łyżkę, która przymocowywana jest na końcu ramienia. Przy ich pomocy prowadzone są prace w budynku od góry do dołu. Jest to efektywna i bezpieczna metoda wyburzeniowa. Wykorzystuje się ja przy konstrukcjach betonowych, żelbetonowych, murowanych, stalowych i mieszanych.

Wyburzenie przez implozję – niezwykle efektowna metoda pracy. Najczęściej stosowana jest do wyburzenia dużych budowli – w tym kominów fabrycznych. Do jej realizacji używa się materiałów wybuchowych. Prawidłowe rozmieszczenie ładunków wybuchowych i czas ich detonacji mają ogromny wpływ na pomyślność wyburzenia. Jest to metoda, która niesie ze sobą wysokie ryzyko, dlatego nie stosuje jej się na terenach o gęstej zabudowie i wysokim ruchu miejskim.

Wyburzanie z wykorzystaniem elektronarzędzi – ten rodzaj metody nie jest tak wydajny, jak te wymienione powyżej. Jednakże pozwala na niezwykle precyzyjne wyburzanie, dzięki czemu daje możliwość odzyskiwania materiałów z rozbieranego budynku. Jest też stosowana w przypadku, gdy nie możliwe jest zastosowanie koparki lub materiałów wybuchowych.

Wyburzanie z użyciem narzędzi ręcznych – metoda stosowana najczęściej w przypadkach, gdy wyburzeniu poddawany jest jedynie fragment obiektu, który cały czas podlega użytkowaniu. Sprawdza się także, jako uzupełnienie wyburzeń z użyciem elektronarzędzi.

Prace wyburzeniowe – gdzie działamy?

Zajmujemy się wyburzeniami głównie na Śląsku i w Małopolsce.

Dowiedz się więcej o:

Na liście nie znalazła się Twoja miejscowość? Koniecznie zadzwoń do nas!