Prace ziemne – Śląsk i Małopolska

Eljot-Expert ze Śląska prowadzi prace ziemne. Mamy w tym ogromne doświadczenie, dzięki czemu nasze realizacje przeprowadzane są terminowo i solidnie. Oprócz tego, naszym mocnym atutem jest zgrany zespół ekspertów oraz sprzęt budowlanych. Zlecając nam prace ziemne, zyskujesz pewność, że zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie i zgodnie z planem. Jesteś zainteresowany? Koniecznie skontaktuj się z nami!

Roboty ziemne – Śląsk

Realizujemy roboty ziemne na Śląsku i nie tylko. Samo pojęcie „prace ziemne” jest niezwykle szerokie. Najczęściej odnosi się do zespołu prac związanych z wydobywaniem ziemi i usuwaniem jej z pola budowy, a także przemieszczaniem lub odpowiednim kształtowaniem. Sam przebieg prac uzależniony jest od konkretnego projektu.

Roboty ziemne wykonywane są w przypadku: budowli podziemnych, fundamentów budowli nadziemnych, kształtowania terenu, kształtowania podłoża pod różne nawierzchnie, a także budowania instalacji podziemnych. Prace najczęściej polegają na odspojeniu materiału od calizny, wydobyciu go, a także transporcie, układaniu, zagęszczaniu i zagęszczanie masy ziemnej. Prace mogą być prowadzone na wiele sposobów, chociaż zwykle myśląc o tego typu zajęciu, mamy przed oczami koparkę i hałdy wydobytej ziemi. Warto wiedzieć, że prace ziemne można przeprowadzić również innymi metami – m.in. ręcznie, lub też za pomocą materiałów wybuchowych. Ten drugi sposób jest zwykle wykorzystywany, gdy mamy do czynienia za skałami lub innymi gruntami twardymi i zbitymi, których w inny sposób nie da się usunąć.

Dlaczego warto zlecić nam prace ziemne?

Już od wielu lat prowadzimy prace ziemne na Śląsku i w Małopolsce. W tym czasie zdobyliśmy mnóstwo doświadczenie, które owocuje lepszą efektywnością w trakcie kolejnych zleceń. Warto wiedzieć, że roboty ziemne to również duże wyzwanie organizacyjne, które nie ogranicza się jedynie bezpośrednio do pracowników, którzy wykonują pracę związane z wykopami. Tym samym odpowiedzialność za powodzenie prac nie spoczywa tylko na operatorze koparki czy równiarki, ale również na osobach odpowiedzialnych za realizację projektu oraz pracowników, którzy troszczą się o bezpieczeństwo. Nie wolno zapominać, że jak na każdej budowie, tak i przy pracach ziemnych mogą zdarzać się wypadki. Dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, by im zapobiegać.

Dla nas życie i zdrowie pracowników zawsze jest priorytetem. Zdajemy sobie sprawę bowiem, że roboty ziemne mogą być niebezpieczne – m.in. dlatego, że człowiek może zostać zasypany ziemią, może wpaść do głębokiego wykopu, albo zostać uderzony łyżką koparki. Dlatego zawsze przestrzegamy, by dbać o zdrowie swoje i innych i mieć oczy dookoła głowy. Warto też podkreślić, że roboty ziemne to duże wyzwanie logistyczne. Ich realizacja zależy od spełnienia wielu warunków. Tym samym; wybierając zespół sprawdzony w działaniu, zyskujesz pewność prawidłowego przebiegu prac.

Prace ziemne – wykopy i nasypy

W pracach ziemnych można wyodrębnić wykopy i nasypy. Wykopy wykonuje się poniżej powierzchni terenu. W ten sposób powstaje przestrzeń, która posiada określony kształt, wymiar. Integralnym elementem wykopów jest usunięcie gruntu ze wskazanego miejsca. Realizujemy wykopy i usługi koparką pod np.: ławy fundamentowe, wszelkie przyłącza, szamba, bloki, obiekty przemysłowe, czy kostkę brukową. Możliwe jest również wynajęcie koparki.

Nasypy natomiast to usypane z ziemi wały, które służą najczęściej podniesieniu placu, a więc znajdują się powyżej powierzchni pierwotnej terenu. Dzięki nim możliwe jest utworzenie płaszczyzny o określonych parametrach, która będzie dostosowana do sprzętu budowlanego. Oczywiście, nasypy można też wykorzystać np. w trakcie budowy dróg i linii kolejowych, do podniesienia terenu podmokłego itd.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!